Huawei, ABD yasağının verdiği zararı açıkladı!

Son dönemde Mate 30 serisi ve kendi işletim sistemi ile gündemden düşmeyen Huawei, 2019'un ilk çeyreğinde gelirinin geçen yıla kıyasla yüzde 23 arttığını ve ABD ambargosuna rağmen 118 milyon telefon satışı gerçekleştirdiğini buyurdu. Çinli...

Huawei, ABD yasağının verdiği zararı açıkladı!
Son dönemde Mate 30 serisi ve kendi işletim sistemi ile gündemden düşmeyen Huawei, 2019'un ilk çeyreğinde gelirinin geçen yıla kıyasla yüzde 23 arttığını ve ABD ambargosuna rağmen 118 milyon telefon satışı gerçekleştirdiğini buyurdu. Çinli teknoloji devi ABD'nin kara listesine girdikten sonra, kendi yoluna devam edeceğini vurgulayan açıklamalar yapsa da, kısa vadede ciddi zarar edeceğini düşünüyordu. Ancak, tahminler değiştirilerek üçte bir seviyesine çekildi.

Huawei Ascend 910 tanıtıldı! Dünyanın en güçlüsü!

Huawei ABD yasağı nedeniyle gördüğü zararı açıkladı!

Bu konuda son açıklama Huawei Yönetim Kurulu Başkan Vekili Eric Xu'ya ait. Detaylarını sizlerle paylaştığımız dünyanın en güçlü yapay zeka işlemcisi Ascend 901'in tanıtımının ardından konuşan Xu, ABD yasağının Huawei'nin kendini geliştirmesine büyük katkı sağladığını belirtirken, ikinci çeyreğe etkisini açıkladı. Akıllı telefon bölümündeki kaybın, önceki tahminler kadar yüksek olmadığını belirten Xu, gelirlerde 10 milyar dolar düşüş yaşanacağını belirtti. Geçtiğimiz günlerde ABD Ticaret Bakanlığı tarafından Huawei'ye verilen 90 günlük süre dolmuştu. Ticaret Bakanlığı, Çinli teknoloji devine 90 gün daha süre verdi. Çin ve ABD'nin bu 90 günlük süre dolmadan önce, ticari anlaşmazlıkları büyük oranda çözeceğine dair umutlar var. Ancak, Trump yönetimi bu konuda kafa karıştırıcı açıklamalar yaptığı için hiçbir şey kesin değil.

The post Huawei, ABD yasağının verdiği zararı açıkladı! appeared first on Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net.